Regały zaczepowe szeregowe

 

Cechą charakterystyczną regałów zaczepowych szeregowych jest to, że stosując jeden regał podstawowy oraz kilka regałów dostawnych można tworzyć ciągi regałów – np. na długość całej ściany. Jest to opcja, dzięki której gwarantowana jest oszczędność miejsca, ponieważ regały maksymalnie wykorzystują przestrzeń. Jednocześnie regały szeregowe stanowią tańszy odpowiednik innych typów metod przechowywania – właściciel hurtowni, sklepu czy magazynu oszczędza, ponieważ regały szeregowe są tańszą alternatywą w stosunku do regałów wolnostojących.

Budowa regału szeregowego

Szeregi budujmy na zasadzie łączenia regału podstawowego z jednym lub kilkoma regałami dostawnymi. Segment dostawny opiera się jednym bokiem na regale poprzedzającym i posiada z nim wspólne nogi i poprzeczki pod półki. Regały szeregowe mają konstrukcję zaczepową, tzn. że przy ich montażu nie stosuje się wkrętów ani śrub. Montaż polega na wykorzystaniu specjalnych zaczepów, które łączą nogi regału z poprzeczkami pod póki. To zapewnia także szybki demontaż oraz wygodną rekonfigurację regałów. W naszej ofercie znajdują się konstrukcje wykonane z profili stalowych, lakierowanych farbą proszkową w kolorach czarnym, popielatym lub niebieskim oraz ocynkowane. Regały szeregowe mogą być wyposażone w półki wiórowe S100 , G220, A500 lub metalowe C150. Półki z płyty wiórowej mają grubość 16 mm, półki z płyty metalowej – 1 mm. Regały dostępne są w wielu wymiarach, dzięki czemu regały można dopasować do wielkości przechowywanych produktów oraz wymiarów pomieszczeń magazynowych. Przykładowo wysokość regałów od 100 cm do 400cm ; szerokość: od 100 do 190cm , głębokość od 30 do 100cm. Każdy z regałów posiada możliwość regulacji położenia półek – w zależności od modelu co 25, 51 lub 67mm.

Zalety regałów zaczepowych szeregowych

Wszystkie regały magazynowe znajdujące się w naszej ofercie są zgodne z Polską Normą PN-88/M-78321 i nie wymagają kotwienia do ścian lub podłoża, jeżeli wysokość regału nie jest większa niż czterokrotność jego głębokości.

Inne zalety to:

  • szybki montaż oraz demontaż dzięki konstrukcji zaczepowej,
  • niższa cena zakupu i montażu w stosunku od  regałów wolnostojących,
  • lekka, ale wytrzymała konstrukcja,
  • szeroki wybór wymiarów regałów,
  • obciążenia konstrukcji od 500 kg do 2000 kg – w zależności od modelu.
  • obciążenie półek od 100 do 500kg