Regały z półkami z płyty wiórowej

Przeznaczeniem regałów półkowych jest składowanie towarów niespaletyzowanych – w magazynach, hurtowniach, sklepach, ale też archiwach. Regały półkowe mogą posiadać zastawki boczne oraz tylne, które zapobiegają wypadaniu dokumentów lub innych niewielkich przedmiotów. Ich cechą charakterystyczną jest lekkość oraz prostota montażu. Wolnostojące regały półkowe z płyt wiórowych znajdują zastosowanie jako meble magazynowe do składowania zarówno lekkich (model S100, E200, WS100), jak i cięższych towarów (G220, A500). Można wyróżnić warianty podstawowe i dostawne. Regał z płyty wiórowej cechuje się przede wszystkim uniwersalnością zastosowań, szybkim montażem oraz możliwością zabudowy szeregowej. Ponadto są niezwykle solidne – nasze regały z płyty wytrzymują obciążenie nawet kilkuset kilogramów.

Zastosowania regałów z płyty wiórowej

Dzięki wielu możliwościom konstrukcyjnym regały sprawdzą się doskonale zarówno w magazynach czy archiwach, jak i warsztatach lub garażach. Oferowane modele różnią się od siebie maksymalnym obciążeniem półek, dlatego wybierając najlepiej dopasowany regał z płyty wiórowej, należy zwrócić uwagę na to, w jakim celu będzie wykorzystywany. Znajdzie on swoje zastosowanie również w użytku prywatnym – w spiżarniach lub piwnicach. Podczas montażu ważne jest, aby konstrukcja została ustawiona na płaskiej powierzchni. Regały z płyty wybierane są najczęściej do zorganizowania przestrzeni w miejscach wykonywanej pracy lub przechowywania dokumentacji w archiwach. Ich pojemność i wytrzymałość pozwala optymalnie zagospodarować miejsce przeznaczone do magazynowania różnych przedmiotów.

 Budowa regału półkowego

Konstrukcja regału wykonana jest z profili stalowych lakierowanych farbą proszkową w kolorze czarnym, popielatym lub niebieskim, jednak może być też ocynkowana. Półki z płyt wiórowych mają grubość 16 mm – mogą przy tym udźwignąć od 100 do 500 kg. Cechą charakterystyczną niektórych modeli jest konstrukcja zaczepowa, co umożliwia szybki i łatwy montaż oraz demontaż regału. Wolnostojące regały z płyt wiórowych (np. E200) posiadają konstrukcję umożliwiającą łączenie kilku, kilkunastu sztuk mebli stojących obok siebie za pomocą dedykowanych złączy, dzięki czemu możliwe jest budowanie ciągów regałów na całą ścianę. W skład zestawu wchodzą słupy nośne, półki składające się z poprzeczek i płyt wiórowych, a w przypadku regałów skręcanych (WS100) – śruby do skręcania, elementy usztywniające i stopki pod nogi. Regały z płyty występują w różnorodnych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich zarówno do rozmiarów przechowywanego towaru, jak i do wielkości pomieszczenia. Przykładowo, regał zaczepowy z półką wiórową S100 może mieć wysokość od 100 do 250 cm, szerokość do 100 cm, głębokość od 300 do 800 mm. Regulacja wysokości półek w tym modelu możliwa jest co 67 mm. Dopuszczalne obciążenie takiej półki to 100 kg i 500 kg na cały regał.

Wszystkie regały znajdujące się w ofercie są zgodne z Polską Normą PN-88/M-78321 i PN-88/M-78320.

Zalety regałów z półką wiórową:

  • szybki i łatwy montaż,
  • wytrzymałe półki wykonane z płyty wiórowej o grubości 16mm
  • niższa cena w stosunku do regałów z półkami metalowymi
  • uniwersalność zastosowań,
  • wytrzymała konstrukcja wykonana z profili metalowych,
  • szeroki wybór wymiarów regałów.